Leczenie polegające na szybkim przywróceniu utraconej sprawności dostosowanej indywidualnie do potrzeb sportowca jak również stosowania prewencji urazów w sporcie.

Fizjoterapia sportowa to szczególny rodzaj leczenia, ukierunkowany na możliwie najszybsze wyeliminowanie skutków kontuzji powstałych na skutek urazu lub przeciążenia. Polega ona na prowadzeniu terapii w jak najbardziej precyzyjny, indywidualnie dobrany i efektywny sposób.

Bardzo ważnym jak nie najważniejszym elementem fizjoterapii sportowej jest stosowanie prewencji urazów w sporcie. Powinna ona polegać na szczegółowej i precyzyjnej diagnostyce funkcjonalnej w celu odnalezienia słabych „ogniw” w ciele sportowca czy osoby aktywnej, w szczególności miejsc które mogą być nadmiernie obciążane w związku z uprawianą dyscypliną sportową. Następnie przez odpowiednio dobrany trening kontroli motorycznej, siły i wytrzymałości doprowadzić sportowca do optymalnego funkcjonowania co ma w znaczący sposób zmniejszyć ryzyko występowania urazów czy przeciążeń narządu ruchu.

Kontuzje występujące u sportowców będą ściśle związane z rodzajem dyscypliny uprawianej przez daną osobę. Inne kontuzje będą występowały u piłkarzy, inne u tenisistów czy biegaczy długodystansowych.

Najczęściej stosowanymi metodami w fizjoterapii sportowej są:

– Kinetic Control
– Performance Stability
– Manipulacje powięzi
– Igłoterapia Sucha
– Kinesiology Taping
– FDM
– FMS
– inne…

  • Kontakt

    Strzyżów     790 60 80 80

    Niebylec     787 64 60 35

     

    kontakt@gabinetsanare.pl

  • Kontakt z nami